Remax Erguvan Hürriyet Emlak'ta « Geri Dön

Bu şehri Allah’a emanet ettim dedi, 3 yeni devlet projesi şehre ‘can’ verdi

Fatih Sultan Mehmet’in sınıra yakınlığı itibariyle fetihten sonra “bu şehri Allah’a emanet ettim ” dediği Çatalca, bugün Üçüncü Boğaz Köprüsü, yeni gümrük alanı ve kanal projeleriyle dikkat çeken lokasyonlar arasında yer alıyor.

hurriyetemlak.com
23.08.2011 14:58:50
Evren Kotoglu


Çatalca’nın merkezindeki dairelerin metrekare fiyatları 1.200 / 1.400 TL arasında değişirken, kiralar 450 TL ile 850 TL aralığında seyrediyor.

Hurriyetemlak.com üyesi REMAX’ın Çatalca’daki resmi üyesi Remax-Erguvan’ın broker’ı ve aynı zamanda Genel Müdürü Engin Eren, bölgenin geleceğini ve şu anki durumunu yi bizim için değerlendirdi.
ÜÇÜNCÜ BOĞAZ KÖPRÜSÜ PROJESİ

Engin Eren: “bölge devletin yeni projeleriyle canlanacak”
REMAX – Erguvan’ın Genel Müdürü Engin Eren, bölgede önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek Üçüncü Boğaz Köprüsü, yeni gümrük alanı ve kanal projeleriyle Çatalca’nın daha çok talep göreceğine, yatırımcısının yüzünü güldüreceğine inanıyor. Eren, “önümüzdeki ocak ayında ihaleye çıkarılacak üçüncü Boğaz Köprüsü, diğer adıyla Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin gişe çıkışları ve geçiş yollarının bölgenin cazibesini artıracak.” dedi. Geniş alana yayılan, planlı ve düzenli müstakil villa projelerinin, köprü projesinden sonra hızla artacağını söyleyen Engin Eren, “Kemerburgaz ve Beykoz konaklarına benzer yapılaşma ve yeni planlı müstakil veya site projeleri bölgenin geleceğini farklı duruma getireceğini düşünüyoruz. Çatalca merkezde satılmakta olan dairelerin m² fiyatları 1.200-1.400 TL civarında seyrediyorr. Bölgenin gelişmesiyle birlikte nüfusunda da bir artış olmasını bekliyoruz. Daire kiralama fiyatları ise eski ve yeni daire durumlarına göre 450/850 TL arasında değişiyorr.” şeklinde konuştu. Köprü gişe çıkışlarının Serbest Bölge’yi ve yeni gümrük alanını canlandıracağını düşündüğünü söyleyen Eren, “ Dövizin ve altından kazanc elde eden tüketiciler, kazançlarını araziye yatırıyorlardı. Şimdi bu projelerden sonra arsa satışlarında ciddi artış ve talepler bekliyoruz.” dedi.
Yeni gümrük alanı
“Halkalı Gümrüğü, Çatalca ile Büyükçekmece arasında bulunan Muratbey Bölgesine taşınıyor. Bölgede hareketlilik var. Gümrüğün taşınma haberinden önce arazilerin metrekare fiyatları 15 TL/Br. civarında iken şu anda 25 TL civarında oldu. Bu fiyattan daha yüksek satışa çıkan arsalar da mevcut. Konut imarlı yerlerin fiyatlarını m² 40 TL iken şu anda 60/65 TL fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Dolasıyla bölge hakkında çıkan devletin yapacağı proje haberlerinin, arsa fiyatlarını yükseltmiş olduğunu görüyoruz. Öte yandan gümrüğün taşınması bölgedeki müstakil villa, köy evi ve daire fiyatlarına olan talebi de her geçen gün artıyor.”Yeni gümrük alanı

“Arazi almak için geç kalınmadı”

İstanbul Kanal Projesi
İstanbul Kanal için planlanan bölge Çatalca’nın Çiftlikköy, Karacaköy, Belgrat, Yalıköy, Kalfaköy, İhsaniye, İnceğiz ‘i olumlu yönde etkileyecek. Kanal Projesinin hayata geçirilmesi Trakya bölgesi için de önemli bir yatırım imkanı oluşturacak. Bölgedeki arazi fiyatları projenin duyurulmasından sonra yüzde25-30 civarında değişime uğradı ve muazzam bir haraketlilik yaşanmaya başlandı. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte biraz durgun görünsede önümüzdeki eylül ve ekim aylarından sonra tekrar hareketli döneme geçileceğini düşünüyorum.” 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çerçevesinde her açıklanan yeni proje haberleri bölgedeki arazi fiyatlarını yükseltmeye devam ettirecek. Kanaatimizce en önemli somut adım III. Köprü olarak bilinen Kuzey Marmara Otoyol Projesinin hayata geçmesi ve Halkalı Gümrüğü’nün taşınması ile oluşacak. Ancak arazi almak için geç kalınmadı. Yatırım yapmak isteyen tüketiciler aceleci davnmamalı. Bütçesine uygun, amacına uygun arazi için mutlaka uzmanlardan destek alınmalı. Örneğin İSKİ Koruma Bantlarına, Orman sınırlama haritalarına ve istimlak görecek alanlarının durumlarını bilmeden yatırım yapmamak gerekiyor.Çatalca’da arazi fiyat aralığı 13/30 TL arasında değişiyor.” dedi.


Tarih (25.08.2011)      kaynak (http://www.hurriyetemlak.com/bu_sehri_allah%E2%80%99a_emanet_ettim_dedi,_3_yeni_devlet_projesi_sehre_%E2%80%98can%E2%80%99_verdi/emlak-yasam-sektorden-haberler/JSTCYe89jO0=/DjCVhESiNJk=)

 
Son Gezdiğiniz Portföyler »
            Ekibimiz
RE/MAX Erguvan Ekibi »
            İstek&Öneri
İstek ve önerilerinizi
bizimle paylaşın. »
          Hizmetlerimiz
Yaptığımız Hizmetler »
            Bölge Haritası
Bölge&Deprem Haritası »
            İski Koruma Bantları
 
          Yatırımcı Rehberi
 
          Çözüm Ortağınız
2/B Çözüm Ortağınız Olalım »
Usd       : 7,5593 TL
Euro      : 8,9590 TL
Sterlin  :
 9,8257 TL     TCMB
 
       
Copyright © 2009 RE/MAX Erguvan Ferhatpaşa Mahallesi Öğretmen Nevzat Tekin Cad. No:25/A Çatalca-İstanbul-Avrupa
Tel: 212 787 17 06    Tel-2: 533 950 38 18    Faks: 212 787 15 06

Haftanın 7 günü açığız